One Brain

Wielowymiarowa metoda pracy obejmująca mózg, ciało i sferę emocjonalną dająca efekt uwolnienia blokad

Czym jest One Brain?

Jest to wielowymiarowa metoda pracy obejmująca mózg, ciało i sferę emocjonalną dająca efekt uwolnienia blokad, byśmy mogli zrealizować to, po co tu przyszliśmy. A jeśli nie wiesz, po co tu jesteś, One Brain może Ci pomóc, abyś odblokował swoje marzenia.

One Brain pochodzi ze Stanów Zjednoczonych, metoda powstała jako efekt współpracy naukowców Gordona Stockes`a, Daniela Whiteside i Candance Callaway.

Opiera się o najnowszą wiedzę z dziedziny działania naszego mózgu.

Efekty One Brain

Jest to metoda dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Ma swoje zastosowanie w takich przypadkach, jak:

  • wszelkiego rodzaju dysleksje – w mówieniu, pisaniu, czytaniu, liczeniu, w tym trudności z nauką języków obcych,
  • ADHD, zaburzenia koncentracji,
  • niskie poczucie własnej wartości w tym osobiste kłamstwa typu „nikt mnie nie kocha”, „nie zasługuję”, „jestem zły”, „jestem nieudacznikiem”, „nic nie jestem wart” itp.,
  • lęki przed wystąpieniami publicznymi, jąkanie się, tiki,
  • relacje z ludźmi – lęki społeczne, współuzależnienia, głód emocjonalny, samotność, nieśmiałość, agresja,

Praca z pośrednikiem

W One Brain można pracować na rzecz kogoś, najczęściej na rzecz dziecka lub zwierzęcia. Jest to tak zwana praca przez pośrednika. Pośrednikiem może być bliska osoba – matka, ojciec, opiekun, przyjaciel rodziny.

Po sesjach One Brain następuje szybka poprawa w nauce.
One Brain w pierwotnej postaci zostało stworzone do pracy z dyslekcją, gdyż dysleksje mają przyczynę emocjonalną, później ewoluowało i rozwinęło swoje zastosowanie do praktycznie każdego rodzaju blokady wynikłej z przeżytego stresu.

Sesje One Brain

One Brain jest szybką techniką przynoszącą trwałe zmiany. Odblokowany stres nie powraca. Zazwyczaj na dany problem potrzeba od 1 do paru sesji One Brain, efekty odczuwane są już po pierwszej sesji.

Najlepsza częstotliwość sesji to około 21 dni tak, by dać czas na integrację. W cięższych stanach typu nerwice lękowe, depresje zaleca się 3-4 odblokowania dzień po dniu, następnie miesiąc przerwy i ponownie 3-4 odblokowania dzień po dniu.

Ze względu na efekt generalizacji przy okazji pracy nad danym problemem odpuszczają też inne połączone tematy.